Jak pečovat o myčku?
- Minimálně jedenkrát za měsíc použijte k odstranění všech mastných usazenin a jiných usazenin speciální čistič myčky. Tyto prostředky pomáhají udržet myčku v kondici po mnoho let a současně provoní její interiér.
- Příbory patří do koše, sklo musí mít mezi sebou určité rozestupy, aby se netřelo, nepoškozovalo.
- Ostré předměty nesmí být v dosahu těsnění dvířek, aby je nepoškodily.
- Těžké kusy nádobí patří do spodního koše, čímž zamezíte poničení koše horního vahou nádobí.
- Zbytky potravy, zvláště kyselé povahy, odstraňte z nádobí před jeho uložením do myčky. Snadno reagují s vodou a způsobují korozní vrstvu, která myčku časem poškodí.
- Dodržujte správné dávkování mycích prostředků.
- Čistěte filtr, odstraňujte z něj zbytky potravy, která se v něm zachytila.
- V místech s tvrdou vodou přidávejte speciální sůl, aby nedocházelo k matným povlakům na nádobí a usazování vodního kamene, který by časem myčku poškodil.
- Odstraňujte usazeniny mastnot, či minerálů. Ani myčka není naprosto dokonalá a na všechno nestačí. Občas potřebuje pomoci.
- Žluté skvrny mohou být výsledkem působení železa, odstraňte je speciálním prostředkem pro čištění myčky.
- Výjimečně se mohou zablokovat mycí ramena. Vytáhněte spodní rameno směrem vzhůru, pak zvedněte horní rameno a odšroubujte ho. Obě ramena pak opláchněte a opatrně vraťte na své místo. Zkontrolujte, zda spodní rameno správně zapadlo na své místo.
- Pozornost věnujte i těsnění dvířek, občas je otřete.
- Nezapomínejte otírat a udržovat v čistotě i exteriér myčky. Nádobí tím čistější nebude, ale vaše myčka vám bude vděčná.
Zdroj: http://www.pixmania.co.uk | Vestavná myčka nádobí