NAVIGACE
Jak upravit dům před narozením miminka? Dětské pokoje Interiér 

Jak upravit dům před narozením miminka?

Narození potomka přináší do života mladých rodičů řadu změn. Mimo jiné je potřeba příchodu nového člena domácnosti přizpůsobit i vybavení domu či bytu. Někdo už před narozením miminka kompletně vybaví dětský pokoj, jiný koupí jen postýlku, kterou umístí do ložnice rodičů, a zařizování dětského pokoje nechá až na později. Pravdou je, že pro čerstvě narozené miminko budete kromě dětské postýlky potřebovat už jen přebalovací pult a skříňku na jeho oblečení, pleny a další nezbytnosti. Zbývající nábytek můžete skutečně pořizovat až ve chvíli, kdy dítě povyroste.

jak-upravit-dum-pred-narozenim-miminka-I

Postýlku do ložnice, nebo do dětského pokoje?

Pokud máte ložnici dostatečně velkou, aby se do ní vešla i dětská postýlka, bývá praktičtější umístit postýlku tam. Malé miminko se totiž obvykle budí několikrát za noc a vy tak k němu nebudete muset tak často běhat, budete ho mít pěkně při ruce. Výhodou tohoto řešení je, že je celá rodina včetně tatínka pohromadě. Někdy je ale lepší zvolit řešení, kdy naopak do dětského pokoje umístíte kromě miminkovské postýlky i velkou postel a jeden z rodičů tak může spát zde. Toto řešení se vyplatí zejména u hodně nespavých dětí, protože se rodiče mohou v dětském pokoji střídat a alespoň jeden z nich se může v klidu vyspat.

Miminko stále při ruce

Ať už postýlku umístíte do dětského pokoje či do ložnice, zejména v patrovém domě brzy zjistíte, že postýlka v patře prostě nestačí. Většina moderních rodinných domů je totiž stavěna tak, že zatímco ložnice a dětské pokoje jsou nahoře, kuchyně a obývací pokoj bývají v přízemí. Zde také přes den trávíte většinu času. Proto je dobré i v přízemních prostorách vytvořit pro miminko místo, kde může přes den pobývat. Ideální je dětská postýlka, která se dá později upravit na ohrádku. Postýlka by ideálně měla být mobilní, abyste ji mohli přemísťovat podle aktuální potřeby.

Bezpečnost především

Později, když miminko povyroste a začne se samostatně pohybovat, přijde čas na bezpečnostní prvky, jako je třeba zábrana u schodiště, krytky ostrých rohů či speciální zámky na skříňky s nebezpečným obsahem. Ale o tom podrobněji až v některém z dalších článků.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE